Прийняті
Загальними зборами Товариства

Зміни внесені
Загальними зборами Товариства

Изменения внесены
Общим собранием Общества

Правила
внутрішнього розпорядку садівничого товариства «Золота Нива»

I. Загальні положення

1. Правила внутрішнього розпорядку (надалі – Правила) садівничого товариства «Золота Нива» (надалі – Товариство) регулюють, відповідно до Статуту, взаємовідносини членів Товариства, членів їх сімей та їх гостей задля мирного і комфортного проживання та перебування на території Товариства та біля неї. Основою цих взаємовідносин є взаємна повага до прав і свобод одне одного, дотримання обов’язків кожного окремо і усіх разом, дотримання норм моралі, етики, культури та ввічливості, взаєморозуміння та взаємодопомоги та інших принципів, що виключають виникнення конфліктних ситуацій, образ та інших негативних проявів, що заважають людям відпочивати та працювати на своїх ділянках.

2. Дія Правил розповсюджується на всі землі Товариства, включаючи вулиці (проїзди), інші землі загального користування Товариства, у тому числі передані йому в оренду (суборенду), земельні ділянки його членів та інших власників, які розташовані в межах земель Товариства (надалі – ділянки).

Правила є обов’язковими для виконання усіма особами, що перебувають на землях Товариства, а саме:

– власниками ділянок (незалежно від членства у Товаристві);

– членами їх сімей;

– гостями та іншими відвідувачами ділянок, земель Товариства або Товариства як такого;

– особами, що обрані до складу органів управління Товариством;

– особами, що виконують будь-які роботи на ділянках або території Товариства (незалежно від того, хто є замовником цих робіт).

3. Обов’язок ознайомити з Правилами осіб, на яких вони розповсюджуються, покладається на власника ділянки (на голову Правління Товариства – для осіб, що відвідують Товариство або виконують роботи за замовленням Товариства). Голова Правління Товариства (надалі – голова Правління) забезпечує розміщення тексту чинної редакції Правил на офіційному сайті Товариства _______________ та на дошці об’яв на приміщенні Правління Товариства (надалі – Правління).

4. За порушення положень Правил власником земельної ділянки, його гостями, родичами, запрошеними особами, що тягнуть накладення органами влади або місцевого самоврядування адміністративної та (або) матеріальної відповідальності, відповідальність покладається на власника земельної ділянки. Відповідно до Статуту Товариства у разі грубого або неодноразового порушення членом Товариства вимог цих Правил його членство у Товаристві припиняється.

5. Кожен член Товариства ознайомлюється з Правилами під особистий підпис та зобов’язується їх дотримуватися. Відсутність підпису про ознайомлення з Правилами не звільняє будь-яку особу від обов’язкового дотримання вимог Правил.

6. Доопрацювання Правил за пропозиціями членів Товариства або у разі змінення законодавства здійснюється Правлінням. Право вносити зміни, доповнення, призупиняти дію або відміняти Правила належить Загальним зборам Товариства (надалі – Загальні збори).

7. Власник ділянки (незалежно від членства у Товаристві) зобов’язаний своєчасно надавати Правлінню контактну інформацію (поштову адресу, номер мобільного або міського телефону, адресу електронної пошти) та своєчасно оновлювати її у разі змінення.

8. У випадку здачі своєї земельної ділянки (будівлі) в оренду, власник ділянки зобов’язаний в письмовому вигляді повідомити про це Правлінню та вказати паспортні дані, поштову адресу, номер мобільного або міського телефону, адресу електронної пошти орендаря та термін оренди земельної ділянки (будівлі). У випадку відсутності відомостей про постійне або тимчасове проживання на ділянці власника третіх осіб, Правління має право залучення правоохоронних органів для перевірки законності використання громадянами земельних ділянок та мешкання у будівлях на території Товариства.

9. В разі зміни власника земельної ділянки  будь-яких причин (продаж, наслідування, дарування та ін.), власник земельної ділянки зобов’язаний повідомити про це Правлінню у двотижневий термін.

10. Новий власник зобов’язаний надати Правлінню такі відомості:

– прізвище, ім’я, по батькові;

– адресу реєстрації;

– адресу фактичного проживання (якщо відрізняється від адреси реєстрації);

– номери домашнього і мобільного телефонів;

– адресу електронної пошти (якщо є);

– копію та оригінал (для порівняння) свідоцтва про право власності на земельну ділянку та договору купівлі-продажу (якщо така угода мала місце).

11. Прийом членів Товариства у приміщенні Правління здійснюється:

– головою Спостережної ради і головою Ревізійної комісії – щоквартально, у визначену ними суботу, з 10-00 до 13-00;

– головою Правління – кожну першу суботу місяця, з 10-00 до 13-00;

– членами Правління – щосуботи, у визначені Правлінням дати, з 10-00 до 13-00;

– бухгалтером – щосуботи, з 10-00 до 13-00.

Дні та часи прийому членів Товариства вказуються на дошці об’яв та вивісці Товариства, які розташовані на лицьовій стіні приміщення Правління.  

12. Використання членами Товариства та іншими власниками належних ним земельних ділянок на землях Товариства (землях сільськогосподарського призначення),  відповідно до Земельного кодексу України та інших актів законодавства здійснюється  виключно для ведення індивідуального або колективного садівництва. На цих земельних ділянках можуть бути розташовані виключно садові будинки (будинки для літнього (сезонного) використання) або дачні будинки (житлові будинки для використання протягом року з метою позаміського відпочинку), а також господарські споруди, необхідні для садівництва, городництва, особистого господарства і обслуговування садових або дачних будинків. Будівництво і експлуатація будь-яких інших будівель і споруд на земельних ділянках, розташованих на землях Товариства, суворо забороняється.

13. На території Товариства і на земельних ділянках членів Товариства забороняється надання підприємствами або фізичними особами, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, основних і додаткових готельних послуг (дій, операцій з розміщення споживачів шляхом надання номера (місця) для тимчасового проживання в  готелі,  тимчасового   розміщення   (проживання),
харчування, екскурсійних, розважальних та інших туристичних послуг, а  також  інша діяльність,  пов’язана з розміщенням та тимчасовим проживанням).

ІІ. Загальні правила поведінки та безпеки на території Товариства

1. Взаємовідносини між власниками ділянок, членами їх сімей, їх гостями та відвідувачами Товариства повинні будуватися на принципах ввічливості, культурного поводження та взаємної допомоги.

2. Ніхто не повинен здійснювати або допускати вчинення будь-яких дій, що порушують права або комфорт людей, які перебувають на території Товариства.

3. Нічний режим діє з 22-00 до 08-00. В цей період заборонені всі заходи, що спричиняють шум та заважають нормальному нічному відпочинку.

4. Будівельні та інші роботи, що спричиняють сильний шум, здійснюються в період з 09-00 до 13-00 і з 16-00 до 20-00 по робочих днях та у суботу. Проведення таких робіт у неділю та у святкові дні суворо забороняється.

5. Член Товариства (власник земельної ділянки) зобов’язаний:

5.1 утримувати споруди, господарські приміщення, проїзди, прилеглу до ділянки територію, майно Товариства у належному стані (у відповідності із вимогами протипожежної безпеки, санітарними та екологічними вимогами);

5.2  використовувати належну йому земельну ділянку виключно як землі сільськогосподарського призначення для закладання багаторічних плодових і декоративних насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення і використання садових (будівля для літнього (сезонного) використання) або дачних (житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку) будинків, а також необхідних для цього господарських споруд;

5.3 постійно підтримувати чистоту на прилеглих до ділянки вулицях та дорогах;

5.4 брати участь у громадських роботах (суботниках), що призначаються Правлінням. Суботник, що пропущений з поважної причини, може бути відпрацьований в інший день.

6. Члени Товариства, власники земельних ділянок, члени їх сімей та гості, що знаходяться на території Товариства, зобов’язані суворо дотримуватись вимог санітарного, протипожежного та природоохоронного законодавства; не смітити на ділянках, зелених зонах, на дорогах та інших місцях.

7. Заборонено:

7.1 порушувати права членів товариства, в т. ч. здійснювати самовільне захоплення земельної ділянки іншого члена товариства або землі загального користування; знищення або зсув межових знаків і кордонів;

7.2 використовувати на території Товариства вогнепальну зброю, вибухові речовини;

7.3 використовувати піротехнічні засоби на території Товариства;

7.4 знаходитися на території Товариства стороннім особам, що не є гостями, запрошеними або відвідувачами власника ділянки (крім випадків вільного проходу через територію Товариства);

7.5 залишати незамкненими зовнішні двері приміщень на ділянці за відсутності на ній власника;

7.6 використовувати радіотехнічні пристрої і споруди, що викликають перешкоди в роботі побутової техніки на території Товариства;

7.7 самовільно підключатися до електромережі Товариства;

7.8 перешкоджати виконанню службових обов’язків персоналу та членам органів управління Товариства (бухгалтеру, електрику, охоронцям, голові і членам Правління, Спостережної ради і Ревізійної комісії Товариства);

7.9 їздити по території Товариства на автомобілях, мотоциклах та інших видах транспорту зі швидкістю більше 20 км/год.;

7.10 шуміти, гучно співати, користуватися радіоприймачами, телевізорами, музичними інструментами та іншими пристроями на великій гучності, що заважає відпочинку людей з 22-00 до 9-00;

7.11 проводити будівельні та інші роботи, що спричиняють шум, а також їздити на транспортних засобах, що здійснюють сильний шум (мотоциклах, мопедах, трициклах, тетрациклах, а також на автомашинах з несправною вихлопною системою та ін.) в період з 22-00 до 9-00 годин;

7.12 засмічувати територію Товариства, в тому числі дрібним побутовим сміттям.

8. Стоянка автотранспорту на території Товариства:

8.1 Товариство не надає постійного місця для стоянки автомашин, причепів, транспортних засобів для відпочинку, іншого транспорту на території загального користування. Всі транспортні засоби повинні розташовуватися на території приватних земельних ділянок;

8.2 Товариство не несе відповідальності за зникнення, руйнування, крадіжку чи шкоду, заподіяну особистим автотранспортним засобам, що залишені власниками на свій власний ризик на території загального користування Товариства;

8.3 допускається короткочасне (до 30 хв.) розміщення автомашин власника ділянки, членів його сім’ї та його гостей або відвідувачів на території загального користування Товариства на проїзді, що безпосередньо прилеглий до ділянки власника, за обов’язковим дотриманням прав членів Товариства на безперешкодний прохід та проїзд по цьому проїзду;

8.4 паркування автотранспортних засобів, що перекриває проїзди, забороняється. Товариство не несе відповідальності перед власником автотранспортного засобу за будь-яке пошкодження або втрату, які можуть мати при цьому місце.

IIІ. Збереження майна Товариства

1. Майно Товариства – майно (в тому числі землі загального користування), яке призначене для забезпечення в межах території Товариства потреб членів Товариства у проході, проїзді, електропостачанні, охороні, відкритому відеоспостереженні організації відпочинку та інших потреб (дороги, складові електромережі, елементи огорожі, освітлення, майданчики та контейнери для накопичення сміття, приміщення Правління, інші будівлі, обладнання дитячого і спортивного майданчиків, протипожежні та санітарні споруди і таке інше) та яке використовується виключно у цілях, визначених Статутом Товариства.

2. Територія Товариства повинна утримуватися у належному стані у відповідності до вимог, встановлених актами законодавства, Статутом Товариства  та Правилами.

3. Члени Товариства, власники земельних ділянок користуються усіма об’єктами загального користування Товариства в порядку, встановленому Статутом, Правилами, іншими нормативними документами Товариства, рішеннями Загальних зборів та Правління.

4. Кожен член Товариства, власник земельної ділянки, члени його сім’ї, гості та інші відвідувачі повинні стежити за збереженням майна Товариства, берегти будівлі, споруди, інженерні мережі і рослини на землях загального користування, не допускати їх псування або знищення.

5. Члени Товариства зобов’язані дбайливо ставитись до об’єктів загального користування Товариства та не допускати перешкод іншим членам Товариства в користуванні проїздами, іншими об’єктами загального користування, зокрема перегороджувати або зменшувати ширину проїздів майном, що їм належить, зокрема автотранспортом, будматеріалами, будь-якими спорудами, засмічувати місця загального користування харчовими, побутовими, будівельними та іншими відходами.

6. Проїздами Товариства вважаються усі проїзди на землях загального користування, незалежно від того, чи побудовано їх за кошти Товариства, чи за кошти окремих членів Товариства.

7. Проїзди Товариства використовуються для проїзду виключно до земельних ділянок членів Товариства. Використання проїздів Товариства для проїзду до інших земельних ділянок (поза межами Товариства) здійснюється, відповідно до законодавства, Статуту Товариства та Правил, на підставі договорів сервітуту (проїзду автобусів загального призначення).

Використання проїздів Товариства для проходу є вільним.

8. Якщо в результаті користування проїздами та іншими об’єктами загального користування Товариства (або проведення будь-яких робіт, зокрема – прокладення траншей) їм заподіяно шкоду, особа, в результаті дій якої заподіяно шкоду, зобов’язана відновити об’єкт, що пошкоджено, за власний рахунок або відшкодувати Товариству (або власникам ділянок, за рахунок яких створено цей об’єкт) вартість витрат, понесених на відновлення цього об’єкта.

9. Під час весняно-осіннього бездоріжжя з метою запобігання пошкодженню покриття проїздів забороняється доставка вантажів по них автомобілями вантажопідйомністю більше 6 тон. В разі пошкодження покриття проїзду власник ділянки, на яку прямував вантажний автомобіль, здійснює ремонт за власний рахунок.

10. Власники земельних ділянок повинні стежити за станом прилеглих проїздів. Виправлення пошкоджень проїздів та узбіч, завданих автомашинами, проводиться за рахунок їх власників або власників земельних ділянок, до яких прибули дані автомашини.

11. Забороняється встановлення (будівництво) власниками ділянок будь-яких споруд (у тому числі парканів) за межами власних ділянок (на проїздах та іншій території загального користування), крім випадків, що передбачені Правилами.

12. Власники земельних ділянок, що граничать з окремим внутрішнім (квартальним) проїздом на землях загального користування, дорожнє покриття на якому побудовано за їх кошти, можуть встановлювати засоби обмеження швидкості руху та (або) обмеження проїзду транспортних засобів (як таких, або визначеного габариту) по саме цьому проїзду.

Рішення про встановлення таких засобів приймається консенсусом усіх без виключення членів Товариства, ділянки яких граничать з внутрішнім (квартальним) проїздом, оформлюється у вигляді заяви до Правління та підлягає обов’язковому розгляду Правлінням.

Для можливості використання проїзду під час розчистки снігу, можливості використання внутрішнього (квартального) проїзду для пожежних автомобілів, технологічного транспорту електричної мережі дублікат ключа від запірного пристрою засобу обмеження проїзду передається до Правління Товариства в тижневий термін після встановлення такого засобу обмеження.

13. Власники ділянок не повинні зберігати або дозволяти зберігання будматеріалів, добрив, ґрунту, або будь-яких інших предметів на території загального користування та узбіччях доріг (за винятком спеціальних місць тимчасового складування, якщо такі відведені за рішенням Правління). Допускається тимчасове, терміном до 1 місяця, складування на обмеженій території поза ділянкою поблизу паркану (межі ділянки) власника, якщо це не перешкоджає вільному проїзду і проходу по проїзду Товариства. Прибирання зазначеної території повинне бути проведене не пізніше 2-х тижнів після закінчення будівельних робіт.

14. В разі виявлення несправностей інженерних систем та інших пошкоджень майна загального користування, що виникли в результаті аварій, природних явищ та інших непередбачуваних обставин, члени Товариства повинні негайно повідомити про це голові або членам Правління для вжиття ними відповідних заходів.

15. Забороняється проводити будь-які дії, що призводять до пошкодження, забруднення джерел питної води, дренажної системи, стовпів, проводів, громадських воріт і хвірток, доріг та їх узбіч, громадських приміщень та іншого обладнання. Ремонтні роботи з усунення будь-яких пошкоджень, що виникли внаслідок таких дій, провадяться за рахунок власника ділянки, з вини якого (або членів його сім’ї, його гостей та відвідувачів) відбулося таке пошкодження.

16. Забороняється вивішувати оголошення на стовпах, воротах, парканах та ін. Для вивішування оголошень, що стосуються діяльності Товариства визначені наступні місця:

– інформаційні стенди зовні та всередині будівлі Правління;

– офіційний сайт Товариства ­­­­­­_____________.

17. Забороняється копати ями, вибирати землю і пісок на земельних ділянках загального користування.

18. Посадка дерев, кущів та інших багатолітніх зелених насаджень на території загального користування Товариства дозволяється за попереднім погодженням планів посадки з Правлінням.

19. Забороняється самостійна вирубка дерев і кущів, зрізання квітів або інші дії, що викликають порушення трав’яного покриття території загального користування Товариства.

20. Забороняється мити автотранспортні засоби на території загального користування Товариства. Миття автотранспорту на території власної ділянки не повинне призводити до стікання води на сусідні ділянки.

21. Забороняється здійснювати миття автотранспортних засобів на землях водного фонду (на березі обвідного (дренажного) каналу).

22. Забороняється здійснювати авторемонтні роботи на території загального користування Товариства.

23. Проведення будь-якої комерційної діяльності, що не передбачена Статутом Товариства, рішеннями Загальних зборів або Правління, на території Товариства і на земельних ділянках членів Товариства забороняється.

IV. Санітарний стан на території Товариства

1. Власник земельної ділянки зобов’язаний:

1.1 використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення, не завдавати шкоди землі, як природному і господарському об’єкту, в т. ч., не здійснювати робіт, заходів, що негативно впливають на родючість ґрунтів, навколишнє середовище, не допускати забруднення, деградації і погіршення родючості ґрунтів;

1.2 утримувати земельну ділянку в чистоті;

1.3 утримувати в чистоті і порядку частину паркану, що виходить на проїжджу частину;

1.4 забезпечувати вирубку рослин в тілі заїзду на ділянку, усувати інші перешкоди для вільного проїзду;

1.5 забезпечувати прибирання сухої трави на ділянці у весняний період;

1.6 здійснювати покіс бур’яну на ділянці, видалення чагарників, бур’яну і смітної трави вздовж дороги (проїзду від кордону ділянки до проїжджої частини внутрішнього або основного проїзду) не рідше ніж два рази на рік: у весняний та осінній періоди;

1.7 забезпечувати відсутність на ділянці довгострокових звалищ харчових відходів (за винятком компостних ям), твердих побутових відходів, будівельного сміття;

1.8 відводити усередині ділянки місця для тимчасового зберігання органічних добрив, зливу помиїв, викидання харчових відходів, компостних куп, складування на тимчасове короткострокове зберігання непридатного склопосуду, залізних банок, коробок та інших побутових відходів;

1.9 забезпечувати зберігання органічних добрив та хімікатів, що виділяють запах, у відповідній тарі та у спеціально відведених місцях;

1.10 своєчасно проводити заходи по боротьбі із бур’янами, шкідниками та хворобами рослин.

2. Забороняється будівництво очисних споруд (септиків) і будь-яких каналізаційних споруд поза земельними ділянками власників, а також ближче встановлених санітарними нормами відстаней від джерел питної та побутової води, житлових та інших будівель. Конструкція очисних споруд повинна перешкоджати проникненню необроблених стічних вод та інших відходів у ґрунтові води.

3. Тимчасові вбиральні повинні утримуватися в чистоті, дезінфікуватися і не рідше одного разу на рік (восени) повністю спорожнюватися і очищатися.

4. Вода з-під душових і умивальників, після прання білизни, миття посуду повинна зливатися в глибокі ями на земельній ділянці або в спеціальні ємності. Забороняється зливати ці води у відкриті кювети і канави, на дороги загального користування.

5. Забороняється облаштування на проїздах та інших землях загального користування септиків, дренажних ям, дренажних полів та інших споруд, що призначені для відведення великих обсягів чистої або забрудненої води з земельної ділянки або житлових приміщень.

6. Категорично забороняється виносити сміття та інші відходи на територію загального користування і на прилеглу до Товариства територію.

Пластик, скло, сміття, дрібний металобрухт та інші побутові відходи, що не гниють, повинні вивозитися власником ділянки за межі території Товариства самостійно.

7. Забороняється виносити харчові відходи, інші відходи рослинного походження, відходи, що містять ртуть, отруйні і шкідливі речовини, в ями за територією  Товариства.

З членів Товариства або власників садових ділянок у разі скидання ними заборонених видів відходів в ями за територією Товариства стягується штраф, встановлений Правлінням.

8. Відходи рослинного походження повинні утилізуватися власниками земельних ділянок самостійно. Вирізані частини дерев, чагарників і видалені бур’яни не повинні накопичуватися на земельній ділянці, їх необхідно компостувати, вивозити або спалювати.

9. Спалювання відходів рослинного походження повинно проводитися виключно в денний час (з 9-00 до 18-00) на спеціально підготовленому для цього місці, що найбільше віддалене від житлових будівель сусідніх ділянок та у обов’язковій присутності власника ділянки або дорослих членів його сім’ї.

Підготовка місця спалювання включає в себе попереднє видалення з місця спалювання та на відстані не менше 2 м біля нього сухої трави, чагарникового сухостою та інші легкозаймистих речовин. Необхідно також тримати біля багаття вогнегасник та лопату. Рекомендується тримати біля багаття кошму або брезент.

Забороняється залишати багаття без догляду до повного його прогорання. Якщо багаття не прогоріло повністю до 18-00, воно повинно бути погашено (залите водою).

10. У разі знаходження на суміжних ділянках осіб, хворих на легеневі захворювання, малолітніх дітей, осіб дуже похилого віку, інших осіб, що уразливі до диму від багать, час та місце спалювання повинні обиратися за погодженням з власниками цих ділянок. Прохання сусідів відкласти або відмінити спалювання у таких випадках є обов’язковим для задоволення з боку особи, що планує спалювання.

11. Спалювання здійснюється в такій спосіб, щоб уникнути надмірного димоутворення. Для цього власник ділянки або дорослий член його сім’ї повинен використовувати усі можливі способи, у тому числі, попереднє просушування відходів, ворошіння багаття граблями під час спалювання, додавання до вогнища невеликої кількості спеціально призначених легкозаймистих речовин, заливання водою не повністю спалених залишків багаття тощо.

Категорично забороняється спалювати на території Товариства синтетичні матеріали, включаючи пластмаси усі видів, лінолеум, гумові й каучукові вироби, пінопласт, синтетичну плівку тощо (надалі – пластик) у будь-якій, навіть незначній кількості, а також будівельні відходи.

Випалювання в будь-який спосіб рослинності або її залишків, зокрема сухої трави, чагарникового сухостою, опалого листя, на території Товариства заборонено.

12. Заходи із використанням хімічних засобів захисту рослин повинні проводитись у безвітряні дні та години й у суворій відповідності з інструкцією по їх застосуванню.

13. У разі виявлення масової появи шкідників на своїй або на сусідній ділянці власник земельної ділянки зобов’язаний негайно повідомити про це Правлінню, вжити усіх заходів за для боротьби з ними.

V. Заходи протипожежної безпеки

1. Власники ділянок та члени їх сімей зобов’язані знати та дотримуватись правил протипожежної безпеки, зокрема:

1.1 не засмічувати ділянки займистими та легкозаймистими матеріалами і не залишати у відкритих місцях легкозаймисті рідини;

1.2 обережно поводитись з багаттями, розводити їх тільки на своїй земельній ділянці в спеціально пристосованому для цього місці, в присутності власника ділянки або дорослих членів його сім’ї у встановлений Правилами час. Власник ділянки при розведенні багаття на ділянці несе особисту відповідальність за нерозповсюдження вогню;

1.3 не залишати непогашені багаття і не розводити їх поблизу будівель і займистих і легкозаймистих матеріалів;

1.4 не дозволяти дітям користуватися сірниками, запальничками і гратися з вогнем; суворо припиняти пустощі дітей з вогнем;

1.5 регулярно здійснювати викошування трави на ділянці для усунення загрози виникнення або поширення загорянь в пожежонебезпечні періоди і вживати достатніх заходів до недопущення її спалаху;

1.6 мати в наявності та у постійній готовності найпростіший протипожежний інвентар: лопату, сокиру, відро, вогнегасник, пісок;

1.7 утримувати в справному стані електричні мережі, електропобутові, газові прилади, печі та дотримуватись запобіжних заходів під час їх експлуатації.

2. Забороняється:

2.1 розводити багаття на території загального користування Товариства;

2.2 розводити багаття при сильному вітрі;

2.3 підпалювати на ділянках та території загального користування траву, гілки без найсуворіших запобіжних заходів, забезпечення належного контролю та відсутності на ділянці засобів пожежогасіння;

2.4 залишати без нагляду непогашені примуси, гасниці, електричні та газові плити, опалювальні прилади;

2.5 користуватися електричними приладами при наявності несправностей електромереж, несправних запобіжниках;

2.6 використовувати несправне газове обладнання;

2.7 використовувати несправне електро- та газозварювальне обладнання або допускати використання такого обладнання особами, які не мають відповідної кваліфікації, підтвердженої в установленому законодавством порядку;

2.8 зберігати в приміщеннях та на території ділянок вибухових та легкозаймистих матеріалів, за винятком пального для побутової та садової техніки, яке повинно зберігатися в місці, що обладнане с урахуванням вимог протипожежної безпеки.

3. Щоб уникнути нещасних випадків або виникнення пожеж при користуванні електроенергією, а також з метою підтримки електромережі в справному стані забороняється:

3.1 самостійно здійснювати будь-які роботи в електромережі, що знаходиться під напругою;

3.2 залишати без нагляду ввімкнені в мережу електропобутові прилади, електричні плитки, печі, тощо та не доручати нагляд за ними дітям;

3.3 використовувати електрозварювальне обладнання, потужність або конструкція якого не відповідає встановленим для побутової електромережі обмеженням;

3.4 проводити посадку і допускати зростання дерев понад 4 м під лініями електропередачи. Дерева, що торкаються своїми гілками проводів ліній електропередачи, необхідно негайно видаляти або підрізати;

3.5 допускати перевантаження електропроводки і електролічильників, використання електромережі, що не обладнана стандартними автоматичними запобіжниками необхідної потужності;

3.6 експлуатація електронагрівальних приладів при відсутності або несправності терморегуляторів, передбачених конструкцією;

3.7 залишати ввімкненими електронагрівальні прилади без нагляду;

3.8 самовільно проводити встановлення або заміну електролічильника. Кожен електролічильник повинен бути опломбований заводською пломбою, а кришка шафи лічильника – пломбою Товариства;

4. Про здійснення зварювальних робіт і будь-яких видів робіт у безпосередній близькості від опор ліній електропередачі (освітлення) власники земельних ділянок зобов’язані заздалегідь письмово проінформувати Правління.

5. Кожен власник ділянки при виявленні пожежі або ознак горіння (задимлення, запах гару, підвищення температури тощо) повинен:

5.1 негайно повідомити про це по телефону в службу пожежної охорони (при цьому необхідно назвати адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище);

5.2 вжити за можливості заходи щодо евакуації людей, гасіння пожежі та збереження матеріальних цінностей;

5.3 сприяти службі пожежної охорони при гасінні пожежі.

VI. Правила утримання тварин на території Товариства

1. Члени Товариства мають право утримувати на належних їм земельних ділянках декоративних та звичайних домашніх тварин (собаки, коти, птахи у клітках), тварин-поводирів, акваріумних тварин, а також деяких інших тварин, які не залишають межі земельної ділянки, не спричиняють шуму та не є джерелом розповсюдження захворювань.

2. Заборонено утримання на земельних ділянках Товариства великих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині та ін.)

3. Утримання дрібних сільськогосподарських тварин та птахів з метою їх розведення та отримання продукції для власних потреб, а також бджіл, член Товариства зобов’язаний погодити з іншими членами Товариства – власниками суміжних земельних ділянок. Погодження повинно бути здійснено в письмовій формі та передане для контролю в Правління.

4. При утриманні тварин члени Товариства зобов’язані забезпечити дотримання ветеринарних та санітарних вимог. У випадках захворювання тварини власники повинні вживати заходів із своєчасного надання ветеринарної допомоги, не допускати розповсюдження хвороби. Жорстоке поводження з тваринами на території Товариства заборонено.

5. Утримання домашніх тварин не повинно бути пов’язане з порушенням громадського порядку.

6. Про наявність та утримання на території Товариства собак бійцівських порід, власники інформують Правління в письмовому вигляді протягом тижня з моменту їх придбання або отримання.

7. Власники собак зобов’язані забезпечити їх безпечне для інших осіб знаходження на своїх ділянках: або на прив’язі, або в межах надійної огорожі (у вольєрі), яка не дозволятиме тварині залишити ділянку без відома та контролю господаря.

8. На території Товариства собак можна вигулювати на повідку, довжина якого повинна забезпечувати впевнений контроль над твариною, або тримати тварин на руках. Надійно зафіксований на собаці намордник є обов’язковим під час вигулу собак середнього та великого розміру (висота в холці для дорослого собаки більше 45 см).

Вигул і знаходження собак будь-яких порід та розмірів на території, що використовується членами Товариством для відпочинку категорично забороняється цілодобово протягом усього року.

9. Власники, які вигулюють домашніх тварин на території Товариства, зобов’язані негайно прибирати за ними екскременти.

10. Власники домашніх тварин несуть повну відповідальність за тілесні ушкодження та (або) збиток майну, завдані тваринами. Товариство не несе будь-якої відповідальності та за позовами, що виникли у зв’язку з утриманням домашньої тварини власником.

11. Усі домашні тварини, що знаходяться на території Товариства, повинні бути щеплені і зареєстровані в установленому законом порядку.

12. Категорично забороняється залишати у осінньо-зимовий період без догляду кішок, собак та інших тварин на земельних ділянках та на території Товариства. Усі витрати, понесені Товариством або його членами на тимчасове утримання, стерилізацію, лікування або транспортування тварин в спеціалізовані заклади, покладаються на власника ділянки, на якій було залишено таку тварину.

VII. Контроль за виконанням та відповідальність за порушення цих Правил

1. Контроль за виконанням Правил здійснює Правління за участю всіх членів Товариства.

2. При порушенні вимог Правил член Товариства, власник земельної ділянки несе відповідальність у відповідності з чинним законодавством та Статутом Товариства, а також Правилами.

3. За неправомірні дії та недостойну поведінку та території Товариства членів родини власника земельної ділянки, дітей та підлітків, родичів та інших запрошених осіб, окрім прямих винуватців, перед колективом Товариства несуть відповідальність особисто власники земельних ділянок.

4. Скарги з питань дій інших власників ділянок, подаються у письмовій формі до Правління. Рішення по цим скаргам повинні бути прийняті якомога скоріше, але не більше ніж за 30 днів після подачі скарги.

5. В разі виявлення порушень вимог Правил Правління складає акти про порушення, розглядає їх на засіданнях Правління, та за результатами передає для вжиття відповідних заходів на розгляд Загальних зборів або до правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування чи до суду. Витрати на складення актів покриваються за рахунок порушника.

6. У разі злісного, неодноразового або систематичного порушення Правил, а також у разі невиконання вимог Правління щодо усунення таких порушень, Правління зобов’язане здійснити ефективних заходів до порушника, у тому числі, виключення з членів Товариства або притягнення до відповідальності у судовому порядку.

7. Випадки невиконання власником ділянки Правил та Статуту Товариства розглядаються Правлінням не пізніше ніж в місячний термін в присутності власника ділянки. У випадку нез’явлення власника ділянки питання про порушення ним Правил та Статуту розглядаються за його відсутності. Рішення про притягнення до відповідальності та про заходи покарання порушника доводиться до відома всіх власників земельних ділянок Товариства та за необхідності направляється до правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування або до суду.

8. З усіх питань застосування вимог Правил можна звернутися до Правління у встановлені Правилами дні та години прийому. У разі обставин, що не вимагають зволікань, можна зв’язатися з Головою або членами Правління будь-яким доступним способом: по телефону, електронною поштою, особисто.

Голова Правління